90 let Žižkova sboru v Červeném Kostelci aneb vpravdě požehnaný sváteční den

V neděli 9. července jsme si připomněli významné výročí „husitského kostela.“ Byl krásný slunečný den, který jsme posvětili děkovnou bohoslužbou. Tu vedl, spolu s emeritní farářkou Miloslavou Pellyovou a farářem Davidem Smetanou, bratr patriarcha Tomáš Butta. Bohoslužba byla o to radostnější, že mezi nás přijeli sestry a bratři z okolních „ husitských“ sborů, hosté z ekumeny a také pan starosta Rostislav Petrák.

Po bohoslužbách jsme se sešli ke společnému stolování na farní zahradě. Počasí nám přálo, atmosféra byla velice přátelská, a tak mnozí zůstali v družném rozhovoru až do pozdního odpoledne.

V podvečer se pak konal benefiční koncert Lee Andrew Davidsona a jeho doprovodné kapely. Jednalo se o mimořádný a strhující hudební i duchovní zážitek. Černošsské spirituály v podání Davidsona roztleskaly posluchače již během písní, závěrečný potlesk pak zvedl mnohé ze židlí.

Radost z celého dne korunuje pěkný výtěžek koncertu, který na vstupném činil 19 200 Kč a na sponzorském daru 25 000 Kč( Flamy). Vše bylo věnováno na podporu nákupu sanitky pro místní hospic Anežky České.

Na závěr bych chtěl poděkovat za podporu firmě Josi a zahradnictví Trees, tak jako panu starostovi Petrákovi za to, že přišel mezi nás. Mimořádné díky patří všem, kteří se na přípravě celého dne podíleli. Sborovým sestrám za výborné koláče, J. Kejzlarové a O. Nermuťovi za nezištnou pomoc při náročné přípravě, P. Pacákovi a L. Aubrechtové za precizní zajištění průběhu dne a celé rodině Kábrtových za standartně nadstandartní kulinářský zážitek.

Bohu díky za takovéto dny.

David Smetana