Hrádecký masopust

jirkaVloni jsme v Hrádku nad Nisou obnovili po více jak 50 letech tradici masopustního průvodu a to se všemi maskami a tradicemi, co k tomu patří. Nemáme tu statky a tak jdeme od radnice k našemu husitskému kostelu, kde máme připravený krátký program, k domu seniorů a pak přes restaurace, vinotéku a pizzerií až k hasičárně.

Přípravy byly velké, nejen že patříme k organizačnímu týmu a vítáme průvod u Chrámu Pokoje, ale ještě k tomu letos Martina ušila za pomoci Kabinetu Trojzemí i masky pro tureckou delegaci. A protože chystáme na září husitské ležení, předvedla Markéta s rodinou první ukázku našeho oblečení na tuto akci. A náš masopustní maskot roztančil děti před kostelem a doprovodil celý průvod až do konce.

 

K úžasné atmosféře, kterou můžete vyčíst z rozzářených obličejů zúčastněných, přispěli všichni, kdo s nadšením vyráběli masky, nacvičili své úlohy, připravili pohoštění pro průvod a zařídili vše potřebné. Pokud máte i vy chuť prožít příští Masopust nebo husitské ležení s námi, tak jste srdečně zváni.

Za náboženskou obec v Hrádku nad Nisou a diakonické středisko Kabinet Trojzemí Hedvika Zimmermannová

Hrádek nad Nisou 16.2.2015

Napsat komentář