Na festivalu zazní zachráněné varhany

Už podruhé se na festivalu rozezní varhany v Husově sboru v Dobrušce, které se podařilo zachránit v roce 2015 díky iniciativě členů spolku PROVARHANY, partnera MHF F. L. Věka.

Na nástroj z roku 1904 zahraje v sobotu 14. října Roman Perucki, významný polský koncertní varhaník a profesor na Hudební akademii v Gdaňsku, který koncertuje po celém světě a mimo to zasedá v porotách mezinárodních soutěží, je prezidentem společnosti „Musica Sacra“ a také ředitelem filharmonického orchestru v Gdaňsku. Na festivalovém koncertě představí mimo jiné i polskou varhanní literaturu.

Na skladby současných autorů, ale i velikánů Mozarta a Bacha se mohou posluchači těšit v podání Five Star Clarinet Quartet – souboru, v němž se jedinečně mísí zkušenost i vyzrálost s mládím a interpretační energií.

Profesoři Hudební fakulty Akademie múzických umění Jiří Hlaváč a Vlastimil Mareš povolali své nejúspěšnější žáky Jana Macha a Irvina Venyše, aby s nimi zformovali klarinetové kvarteto, jehož krédem je především kvalita, a proto je možné tento soubor slyšet jen při výjimečných koncertech a festivalových vystoupeních. Všichni členové jsou držiteli prestižních ocenění a zastávají význačné posty v rámci hudebního života současnosti. Uskupení má široký žánrový profil, od úprav hudby barokní, přes éru klasicistní až po jazz a hudbu jihoamerickou.

Koncert začíná v 17 hodin.