Noc kostelů v Nechanicích

2„Nechť jsou světla na nebeské klenbě, aby oddělovala den a noc. Budou na znamení časů, dnů a let.“

„Méně je někdy více“ i takové motto bychom mohli použít pro NOC KOSTELŮ u nás v Nechanicích. Lidmi téměř zapomenuté místo v Žižkově ulici, ticho, otevřená okna, vůně naleštěných lavic a pivoněk na Oltáři, zářící svíce ….. . Naše malinkaté společenství má velikánskou sílu. Neřešíme počet, neděláme si statistiky. Jsme spolu, víme o sobě a Bůh ví o nás! . S pohledem na „hlupáka“ na kříži, který se obětoval za nás všechny obnovujeme osvědčené – koncerty, přednášky, nabízíme nemoderní – přátelství, toleranci, žijeme nepotřebné – Lásku. I my jsme „hlupáci“. A nevadí nám to. Jsme jací jsme a Bůh nás má rád.

(Fotogalerie v článku dále)


Sedli jsme do lavic a nechali se „unášet“, „hladit“, „těšit“ …. Naše pozvání přijal ženský komorní pěvecký sbor z Nechanic CANTUS FEMINAE se svým sbormistrem Mgr. Petrem Semerákem. Dech se zastavil a srdce užaslo. Ve zpěvu nechanických „múz“ bylo vše to nejkrásnější, byla to liturgie jejíž autorkou se stala sama Agapé. V programu zazněla (poprvé v Nechanicích) i část Malé nechanické mše – MISSA MINIMA- – „Kyrie“ autora Petra Semeráka. Slova mi nestačí… V nechanickém Žižkově sboru „zazářila světla“ a tóny překrásných písní nás budou provázet dalším životem.

Díky vám dámy z Nechanic, díky Vám pane sbormistře Petře Semeráku, díky Bože, Hospodine, že kraluješ, že jsi!

Anna Holínská
___________________________________________________________________________
P.S.:Se svolením pana sbormistra odkazuji čtenáře na stránky http://www.cantusfeminae.cz/ , kde se o nechanickém sboru dozvíte víc.

Napsat komentář